Svoris74 kg
Gimimo data1973 metų vasario 26 d
Zodiako ženklasŽuvys
SutuoktinisSilje Solskjær

Ole Gunnar Solskjær yra Norvegijos futbolo vadybininkas ir buvęs profesionalus futbolininkas, labiausiai žinomas dėl aptarnavimo Anglijos milžinams Manchester United kaip žaidėjas ir treneris. Kaip žaidėjas, jis buvo labai sėkmingos klubo eros dalis ir laimėjo Premier lyga pavadinimas 6 kartus, FA taurė du kartus ir UEFA Čempionų lyga 1998–1999 metų sezone. Po sunkios kelio traumos 2007 m. paskelbęs apie pasitraukimą, jis liko klube trenerio ir ambasadoriaus pareigas, o 2008 m. tapo klubo atsarginės komandos vadovu. Jis treniravo Norvegijos klubą, Moldė, pirmą kartą Tippeligaen titulą 2011 m. ir pakartojo žygdarbį 2012 m. 2018 m. pabaigoje jis buvo paskirtas laikinuoju vadovu Manchester United ir 2019 m. kovo mėn. paskirtas visu etatu.

Užsiėmimas

Futbolo vadybininkas, profesionalus futbolininkas (išėjęs į pensiją)

Ole Gunnar Solskjær per „Manchester United“ treniruotę 2019 m. rugsėjį

Šeima

• tėvas – Øyvind Solskjær (graikų-romėnų imtynių čempionas)

Ole susitikinėjo -

1. Silje Solskjær (1992–dabar) – Ole ir Siljė susitikinėti pradėjo 1992 m., kai jie susitiko Kristiansunde, Norvegijoje, kur Ole atstovavo Clausenengen futbolo klubas. Po ilgų piršlybų metų pora susituokė 2004 m., per ceremoniją Floridoje. Jie turi 3 bendrus vaikus – 2 sūnus, vardu Noah Solskjær (g. 2000 m.) ir Elijah Solskjær (g. 2008 m.), bei dukrą Karną Solskjær (g. 2003 m.).

Ole Gunnar Solskjær faktai

1. Nors Olė prisimenama kaip a Manchester United legenda, jis palaikydavo aršius klubo varžovus Liverpulis kaip vaikas.
  2. Sekdamas savo tėvo pėdomis, jis treniravosi kaip graikų-romėnų imtynininkas, bet atsisakė sporto, kad išvengtų didelių traumų. Per savo klestinčią karjerą jis taip pat ištarnavo privalomus metus Norvegijos armijoje 1992–1993 m.
  3. Vyresnio amžiaus karjerą jis pradėjo Norvegijos klube Clausenengen 1990 metais. Iki to laiko jis persikėlė į aukščiausio lygio Norvegijos klubą Moldė 1994 m. jis pelnė 115 įvarčių tik per 109 rungtynes, vidutiniškai 1,06 įvarčio per rungtynes.
  4. Jis garsėjo savo sugebėjimu pelnyti lemiamus įvarčius po to, kai miršta žaidimo akimirkomis. Įsimintiniausia tokio pobūdžio proga įvyko 1998–1999 m. finale UEFA Čempionų lyga prieš Miuncheno „Bayern“. kaip Manchester United pasibaigus pagrindiniam laikui atsiliko 0:1, tačiau komanda per pratęsimo laiką įmušė 2 įvarčius per 3 minutes, kad užtikrintų stebuklingą pergalę. Antrą įvartį 3-ią pratęsimo minutę pelnė Ole.
  5. 2008 m. spalį jis tapo jauniausiu Norvegijos karališkojo Šv. Olavo ordino pirmosios klasės riteriu.